Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Teslimat Bilgileri

 1. a) Ürün teslimatı, SATICI/SAĞLAYICI’nın anlaşmalı olduğu kargo ve/veya nakliye şirketi aracılığı ile yasal süresini aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa paketlenmiş ve sağlam olarak faturası ile birlikte teslim edilir. Teslim anında ALICI'nın adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI/SAĞLAYICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, ALICI'nın ürünü geç teslim almasından ve/veya hiç teslim almamasından kaynaklanan zararlardan ve giderlerden SATICI/SAĞLAYICI sorumlu değildir. Savaş, doğal afet, ayaklanma, grev, lokavt, sel, yangın, deprem gibi SATICI/SAĞLAYICI’nın herhangi bir kusuru olmaksızın ortaya çıkan ve makul önlemlerle engelleyemeyeceği hallerde bu süre uzayabilir. Ürün/ler’in teslimat sürelerinde Platform üzerinden ALICI’ya sunulan termin süreleri geçerli ve Taraflar için bağlayıcıdır. Adalara, denizaşırı yerlere ve yurt dışına teslimat yapılamamaktadır.
 
 1. b) SATICI/SAĞLAYICI, Sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un m.d. 55 ve 56 hükümlerine uygun olarak Garanti Belgesi Yönetmeliği kapsamında garanti belgesi düzenlenmesi zorunlu ise garanti belgeleri ve Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu Yönetmeliği uyarınca tanıtma kılavuzu ile teslim edilmesinden sorumludur.
 
          Nakliyeli Ürünlerin Teslimatı
 
 1. a) Planlanan teslimat tarihinden 1-3 gün önce SMS veya arama yoluyla ALICI’ya ulaşılır ve ALICI’nın onayı alınır. Teslimat planları sistem tarafından otomatik olarak hazırlandığı için özel durumlar dışında değişiklik yapılmaz.

 2. b) Teslimat günü, teslimat için gelmeden önce gün içerisinde ALICI aranarak bilgi verilir.

 3. c) ALICI’nın özel durumu veya belirtilen adreste kimsenin bulunmadığı ve teslimatın gerçekleştirilemediği durumlarda, 2. teslimat en az 14(ondört) gün sonrası için yeniden planlanır ve yeni nakliye organizasyonu için SATICI/SAĞLAYICI sepet tutarının %5’i oranında nakliye bedelini ALICI’dan talep edebilir.

 4. d) Kurulum içeren nakliyeli teslimatlarda(ek kurulum hizmeti hariç), kurulum teslimat ile aynı gün yapılır. Farklı bir gün için kurulum planlanmaz.

 5. e) Teslimat sırasında bir problem fark edilmesi durumunda, problemin teslimat ekibi tarafından sağlanacak teslimat formunda ALICI tarafından belirtilmesi gerekir. Ek kurulum ücreti belirtilmeden satışı yapılan Ürünlerin teslim ve kurulumu ücretsiz olarak yapılır.

 6. f) Binada yük asansörü olmaması ve ürünün bina içine sığmaması gibi durumlar için asansör tutulması gerekirse sorumluluk ALICI’ya aittir. Bu durumda SATCI/SAĞLAYICI’ya öncesinde bilgi verilmesi kaydıyla SATICI/SAĞLAYICI tarafınca ALICI’ya gerekli hazırlığı yapması için süre verebilir.
         .Kargolu Ürünlerin Teslimatı
 
 1. a) Kargo ile gönderilecek ÜRÜN/ler kargoya verildiğinde ilgili kargo şirketi ve kargo takip numarası SMS ve e-posta yoluyla ALICI ile paylaşılır.

 2. b) Hacmi 30 desi ve üzeri olan paketler bina kapısında teslim edilir.

 3. c) ALICI, Sözleşme konusu ÜRÜN/ler'i teslim almadan önce muayene edecek, ezik, kırık, ambalajı yırtılmış hasarlı ve ayıplı ÜRÜN/ler’i kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan ÜRÜN/ler’in hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslimden sonra ÜRÜN/ler’in özenle korunması borcu, ALICI’ya aittir. Cayma hakkı kullanılacaksa ÜRÜN/ler kullanılmamalıdır. Fatura iade edilmelidir.

 4. d) Kargoların teslimat yapamadıkları köy, kasaba veya şehir merkezine uzak noktalarda kargo, en yakın merkez şubeye kadar getirilir ve ALICI’nın buradan teslim alması için bilgilendirme yapılır. ALICI’nın belirtilen süre içinde kargoyu teslim alması gerekecektir.
 
           Kurulum Satın Alma Opsiyonlu Ürünler Hizmeti Teslimatı
 1. a) Kurulumu ALICI’ya ait olan ÜRÜN/ler’de ek kurulum hizmeti satın alınmış ise ÜRÜN teslim edildikten en geç 7(yedi) gün içerisinde kurulum hizmeti planlanır.

 2. b) Planlanan hizmet tarihinden 1-3 gün önce SMS veya arama yoluyla ALICI’ya ulaşılır ve ALICI’nın onayı alınır. Hizmet planları sistem tarafından otomatik olarak hazırlandığı için özel durumlar dışında değişiklik yapılmaz.

 3. c) Kurulum günü, kurulum için gelmeden önce gün içerisinde aranıp bilgi verilir.

 4. d) Ek kurulum hizmeti alınan ÜRÜN/ler’in, kurulum hizmeti gelmeden önce açılıp kontrol edilmesi ALICI’nın sorumluluğundadır. Kurulum hizmetinden önce ÜRÜN/ler’de bir eksik varsa tamamlanmış olması önemlidir.

 5. e) Ek kurulum hizmeti ile kurulmuş ÜRÜN/ler’in iadesi durumunda ÜRÜN/ler’in yeniden demonte yapılması ALICI’ya aittir.

 6. f) Elektrik bağlantısı gerektiren kurulum işlemleri SATICI/SAĞLAYICI tarafından yapılamaz.